جهش تولید با مشارکت مردم

آغاز عملیات اجرایی طرح‌های آبرسانی شهری و روستایی شهربابک

استاندار کرمان: طرح های آب و فاضلاب استان کرمان، فعال ترین طرح های اجرایی در استان کرمان می باشد در سفر استاندار کرمان به شهربابک، عملیات اجرایی۷۴۵ میلیارد ریال طرح‌ آبرسانی شهری و روستایی در این شهرستان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمان، محمدمهدی فداکار استاندار کرمان در مراسم آغاز عملیات اجرایی طرح های آبرسانی شهری و روستایی ، طرح‌های آبرسانی استان کرمان را از فعال‌ترین طرح‌ها دانست و عنوان کرد: سه طرح انتقال آب شرب در کرمان، رفسنجان و جیرفت و عنبرآباد در حال اجراست. 
وی ابراز داشت: تمام تلاش استان بر این است که برای سال ۱۴۰۴ تنش آبی در استان نداشته باشیم، اتفاقات بزرگی در دست اجراست که تابستان آینده با کیفیت و کمیت بهتری از آب آشامیدنی برخوردار باشیم. 
استاندار کرمان بیان کرد: تأمین آب شرب در اولویت طرح‌های استان قرار دارد که بخشی هم برای خدمات زیرساختی از جمله نهضت مسکن ملی است.
علیرضا عبدیان مدیرعامل شرکت آبفا استان کرمان در حاشیه این مراسم گفت:
این طرح‌ها شامل آبرسانی شهرستان شهربابک با اعتباری بالغ بر ۲۴۵ میلیارد ریال و بهره‌مندی ۱۵ هزار نفر، بازسازی شبکه توزیع آب شهر و شبکه روستایی شهربابک با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال، شبکه آبرسانی به مسکن ملی شهربابک با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال برای ۴۵۰ واحد و ۲ هزار نفر جمعیت، فاز دوم تصفیه‌خانه ارتقای کیفیت آب شرب شهرستان شهربابک با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال به ظرفیت ۹۰ لیتر بر ثانیه می باشد.

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان، شبکه جمع آوری فاضلاب شهربابک نیز با برآورد ۳۲۰۰ میلیارد تومان در حال انتخاب سرمایه‌گذار است‌. 
وی بیان کرد: ۷۹ روستا در قرارداد دوم با قرارگاه آبرسانی امام حسن مجتبی(ع) سپاه است که ۴۲ روستا دارای تنش آبی و ۳۷ روستا فاقد شبکه آبرسانی هستند.  

image_pdf
نسخه چاپی

این مطلب را به اشتراک بگذارید ...

https://abfakerman.ir/?p=8151

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید‌ترین اخبار

جدید‌ترین اخبار

جستجو سایت