جهش تولید با مشارکت مردم

با نشت یابی شبکه آبرسانی و انشعابات؛

از هدر رفت بیش از 15 لیتر آب بر ثانیه در شهر کرمان جلوگیری شد

مدیرعامل شرکت آبفا استان کرمان گفت: با انجام عملیات نشت یابی شبکه و انشعابات از هدررفت 15.61 لیتر آب بر ثانیه در شهر کرمان جلوگیری شد.


به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمان، علیرضا عبدیان مدیرعامل شرکت آبفا استان کرمان گفت: طی سه ماه نخست سال جاری 79 مورد نشت یابی شبکه و انشعاب در شهر کرمان شامل نشت یابی انشعاب 52 مورد و نشت یابی شبکه 27 مورد انجام که منجر به رفع نشت شد.

وی اظهارداشت: پرسنل امور آبفا شهرستان کرمان با اقدامات نشت یابی در مدت زمان مذکور توانستند از هدر رفت 15.61 لیتر آب بر ثانیه جلوگیری کنند.

عبدیان خاطرنشان کرد: کار نشت یابی انشعابات و شبکه آبرسانی که از سال ۹۵ آغاز شده در راستای کاهش آب بدون درآمد و جلوگیری از هدررفت آب، همچنان توسط امور آبفا شهرستان ادامه دارد.

مدیرعامل شرکت آبفا استان کرمان در ادامه گفت: به منظور فراهم نمودن شرایط لازم جهت کنترل مصرف و خدمات‌رسانی شایسته‌تر به مشترکین و شهروندان و همچنین جلوگیری از هدررفت آب و کاهش اثرات منفی آن بر تاسیسات آبرسانی، یکی از اقداماتی که توسط شرکت‌های آب و فاضلاب انجام می‌شود تعویض کنتورهای خراب است.

وی افزود: در همین راستا طی سه ماهه‌ نخست سال‌جاری، 1591 دستگاه کنتور خراب در شهرستان کرمان تعویض شد که از این تعداد ،1186 دستگاه مربوط به شهر کرمان و مابقی مربوط به توابع این شهر می باشد.

عبدیان یادآور شد: به صفر رساندن کنتورهای خراب یکی از اولویت‌های اصلی این شرکت است اما چون در هر دوره از قرائت کنتورها بر تعداد کنتورهای خراب افزوده می‌شود بنابراین تعویض کنتور کاری مستمر و دائمی است.

مدیرعامل شرکت آبفا استان کرمان در پایان از مشترکین خواست با توجه با آمار بالای حوادث و اتفاقات و به منظور رفع به موقع حوادث، در صورت مشاهده هر گونه حادثه و هدر رفت آب، مراتب را با سامانه ۱۲۲ حوادث و اتفاقات شرکت آب و فاضلاب استان در میان بگذارند

image_pdf
نسخه چاپی

این مطلب را به اشتراک بگذارید ...

https://abfakerman.ir/?p=7005

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید‌ترین اخبار

جدید‌ترین اخبار