جهش تولید با مشارکت مردم

انشعابات غیرمجاز سد راه توزیع عادلانه آب

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان: از ابتدای امسال تا کنون تعداد 5 هزار و 803 انشعاب غیر مجاز در استان کرمان شناسایی و تبدیل به مجاز شد.


به گزارش روابط عمومی شرکت آبفا کرمان، علیرضا عبدیان با بیان اینکه انشعابات غیرمجاز مانع دسترسی عادلانه شهروندان به آب خواهد بود اظهار داشت: وجود انشعاب‌های غیرمجاز در شهرها و روستاها حق مشترکان قانونی آب را تضییع می کند و مشکلاتی را در مسیر خدمت رسانی ایجاد می کند.
وی با بیان اینکه قانون، استفاده غیرمجاز از شبکه توزیع آب را جرم اعلام کرده تصریح کرد: انشعابات غیرمجاز پس از شناسایی جریمه و یا به مراجع قضایی معرفی می شوند و شرکت آبفا این موضوع را با جدیت دنبال می کند چرا که این انشعابات علاوه بر تضییع حقوق سایر شهروندان ، شبکه آب را در معرض آلودگی قرار می دهد و به همین دلیل برخورد با این موارد جزو اولویتهای آبفا است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کرمان با تاکید بر این موضوع که نصب مستقیم پمپ بر روی شبکه توزیع آب غیرقانونی است خاطر نشان کرد: نصب مستقیم پمپ بر روی کنتور و یا شبکه آب غیرمجاز است و متخلفان جریمه می شوند .
وی با اشاره به کاهش بارندگی ها در چند سال اخیر بر لزوم مدیریت مصرف بهینه آب تاکید کرد و افزود: انتظار می رود همه شهروندان با رعایت الگوی مصرف از اسراف بپرهیزند و درصورت مشاهده انشعابات غیرمجاز و یا نصب مستقیم پمپ به شبکه این موارد را به پلیس آب و سامانه 122 اطلاع دهند.

image_pdf
نسخه چاپی

این مطلب را به اشتراک بگذارید ...

https://abfakerman.ir/?p=8306

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید‌ترین اخبار

جدید‌ترین اخبار

جستجو سایت