جهش تولید با مشارکت مردم

با این راهکارها از یخ زدگی کنتور آب جلوگیری کنید

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان کرمان با اشاره به کاهش دما و احتمال یخ زدگی کنتور‌های آب از مشترکین و روستاهای استان خواست تا با راهکارهایی از یخ زدگی کنتور آب جلوگیری کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفا کرمان، رضا زنگی آبادی با اشاره به برودت هوا بر لزوم حفاظت از کنتور و تاسیسات آب منازل در برابر سرما تاکید کرد و گفت: ترکیدگی کنتورها علاوه بر خسارت ، باعث هدر رفت آب می شود و این امر با  روش‌های بسیار ساده قابل پیشگیری است و همه مشترکان می توانند با پشم شیشه، گونی، پوشال کولر، پتو و کیسه حاوی خاک اره کنتور و حوضچه را عایق بندی کنند و  برای عایق بندی لوله های روکار و در معرض سرما از پشم شیشه استفاده نمایند.

وی بازگذاشتن شیر آب برای جلوگیری از یخ زدگی را کاری بیهوده عنوان کرد که تنها افزایش مصرف آب را به دنبال دارد و ادامه داد: در یخبندان چنانچه کنتور و یا لوله آب دچار یخ زدگی شود باید  از  ریختن آب جوش بر روی آن و استفاده از حرارت مستقیم جدا خودداری نمود و با حرارت غیر مستقیم یخ لوله و کنتور را به تدریج از بین برد.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان کرمان یادآور شد: همه مشترکان در صورت مشاهده هرگونه حادثه آب و فاضلاب با  سامانه 122 شرکت آبفا تماس بگیرند تا در اسرع وقت از سوی همکاران ما حادثه رفع شود.

image_pdf
نسخه چاپی

این مطلب را به اشتراک بگذارید ...

https://abfakerman.ir/?p=4970

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید‌ترین اخبار

جدید‌ترین اخبار

جستجو سایت