جهش تولید با مشارکت مردم

با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور صورت گرفت: آغاز عملیات اجرایی آبرسانی به 669 روستا در استان کرمان

عملیات اجرایی آبرسانی به 669 روستا در استان کرمان با اعتباری بالغ بر 11604 میلیارد ریال ، توسط رئیس جمهور و وزیر نیرو از طریق ویدئو کنفرانس و با حضور جمعی از مسئولان کلنگ زنی شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آبفا استان کرمان، محمد طاهری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان در آیین کلنگ زنی این طرح به وجود خشکسالی های دراز مدت در استان کرمان اشاره کرد و افزود: این خشکسالی ها منابع آب بسیاری را به تحلیل برده و برای اجرای پروژه های آبرسانی، منابع مالی که در لایحه بودجه و در دست استان بوده پاسخگوی اجرای پروژه ها نبود و از دو سال پیش با ورود قرارگاه سازندگی و مجموعه سپاه و وارد ساختن خیرین در خدمت رسانی به روستاها به ویژه در بخش آب تعامل بسیار خوبی بین دستگاه ها به وجود آمد و امروز با دستور رئیس جمهور عملیات اجرایی آبرسانی آغاز شد و امیدواریم یک اتفاق مبارک را در بخش آبرسانی به روستاها شاهد باشیم.

وی ادامه داد: برای اجرای این طرح ها 11604 میلیارد ریال اعتبار هزینه و 783کیلومتر خط انتقال اجرا و 48 حلقه چاه حفر و تجهیز می شود و تعداد 78 هزار خانوار و 300 هزار نفر تحت پوشش قرار می گیرند.
طاهری خاطر نشان کرد: 233 باب مخزن به حجم 62 هزار و 998 متر مکعب و 52 باب ایستگاه پمپاژ با ظرفیت 520 لیتر بر ثانیه ساخته خواهد شد.
وی طول شبکه توزیع آب را در این طرح ها 863 کیلومتر بیان کرد و افزود: 2 هزار و 422 باب حوضچه شیرآلات برای این عملیات اجرایی در 11 شهرستان شرقی و جنوبی ساخته می شود و اجرای این طرح عظیم با همکاری قرارگاه سازندگی امام حسن مجتبی (ع) با آبفا انجام می شود

image_pdf
نسخه چاپی

این مطلب را به اشتراک بگذارید ...

https://abfakerman.ir/?p=2807

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید‌ترین اخبار

جدید‌ترین اخبار

جستجو سایت