جهش تولید با مشارکت مردم

معاون نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی اب و فاضلاب کشور :

با مهندسی شرایط بهترین جریان آب به دست مردم برسد

معاون نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در سفر به کرمان و در جلسه مدیریت اوج مصرف شرکت آب و فاضلاب کرمان گفت: با توجه به شرایط اقلیمی استان کرمان باید برای آب برنامه ریزی شود و با مهندسی شرایط و انجام کار مهندسی بهترین جریان آب را بدست مردم رساند.


به گزارش روابط عمومی شرکت آبفا استان کرمان ، هاشم امینی با اشاره به اهمیت توامان علم و تجربه در مدیریت صنعت آب خاطرنشان کرد: وضعیت کنونی آب شهر کرمان باید ساماندهی شود و در بخش توزیع آب نیز از روشهای نوین بهره برد.

وی افزود: ما معتقدیم در شرایط کنونی هیچکس به اندازه مدیرعامل و مجموعه ابفا کرمان نسبت به موضوعات آب کرمان ‌واقف نیست و انتظار ما اینست که با استفاده از تجربه و دانش بهترین راهکار اجرایی شود.

امینی با بیان اینکه راهکارهای عملیاتی باید به موقع و به هنگام اجرا شود تا از بروزمشکل جلوگیری کند تصریح کرد: مدیریت تامین و مدیریت توزیع باید توامان انجام شود و با برنامه زمان بندی و سنجیدن تمام جوانب اقدام کرد.

معاون نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور بر حمایت این شرکت از اجرای طرح های اصلی تامین آب شرکت آبفا کرمان تاکید کرد و افزود: برای اجرای طرح های اصلی تامین آب کرمان اعتبار تخصیص می دهیم تا این طرحها به پایان برسند و با توجه به شرایط خاص استان کرمان در توزیع اعتبار و کمکهای فنی ابفا کرمان را همراهی میکنیم.

وی به اهمیت اجرای طرح های تامین آب در استان اشاره کرد و گفت: باید بحث انتقال آب از فلات مرکزی و زاگرس، صفارود و صنعت طرح شود و برای رفع چالشهای اجرای آن چاره اندیشی و برای انشعابات غیر مجاز حاشیه شهر نیز تصمیم گیری شود.

علیرضا عبدیان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان در ادامه این جلسه به ناترازی بین تولید و مصرف آب اشاره کرد و افزود: با توجه به گرمای بی سابقه هوا و افزایش ساعات استفاده از کولرهای آبی مصرف آب را به شدت افزایش داده و باعث افت فشار آب در شبکه شده است.
وی اضافه کرد: انشعابات غیر مجاز در حاشیه شهر و در شهرک‌هایی مانند سیدی نیز مشکلاتی را برای شبکه به وجود آورده است.

عبدیان اظهار داشت: برای برون رفت از شرایط کنونی باید برنامه های کوتاه مدت از جمله استفاده از چاه های سایر ارگان ها و استفاده از چاه های کشاورزی انجام شود.

image_pdf
نسخه چاپی

این مطلب را به اشتراک بگذارید ...

https://abfakerman.ir/?p=6615

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید‌ترین اخبار

جدید‌ترین اخبار