جهش تولید با مشارکت مردم

دیدار مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان با امام جمعه

به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان همراه با معاونین و جمعی از مدیران با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان دیدار کرد و به تشریح فعالیتها و اقدامات صورت گرفته در حوزه آب و فاضلاب پرداخت.


به گزارش روابط عمومی شرکت آبفا استان کرمان، حجت الاسلام علیدادی سلیمانی در این دیدار با اشاره به اهمیت موضوع آب گفت: اولویت نخست استان مسئله آب است و از بین مصارف مورد نیاز آب اعم از کشاورزی، صنعت و آشامیدنی باز مسئله آب شرب اولویت اصلی است.
وی افزود: در مورد آب باید به دو موضوع توجه کرد اول بحث مصرف بهینه و صرفه جوئی در مصرف و پرهیز از اسراف است که مردم باید رعایت کنند و دیگر بحث مدیریتی است که مربوط به دولت است که باید موانع توزیع آب را رفع کند.
در ادامه مدیرعامل شرکت آبفا استان کرمان با اشاره به این مطلب که 41 درصد جمعیت تحت پوشش آب در بخش روستائی و 59 درصد در بخش شهری قراردارند،افزود: قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) با محوریت محرومیت زدایی اقدامات موثری در بخش آب روستایی انجام داده و در بخش آبرسانی به روستاهای فاقد آب نیز تعداد زیادی از روستاها تحت پوشش طرح قرارگاه امام حسن(ع) قرار گرفته اند.
وی در زمینه وضعیت آب شرب شهر کرمان گفت: در حال حاضر 2 هزار و 50 متر مکعب آب در شهر کرمان تولید و در شبکه توزیع می شود اگرچه که کمبود آب وجود دارد اما توانسته ایم مشکلات را مدیریت کنیم و نسبت به سال گذشته تا کنون تنش آبی کمتری داشته ایم .
عبدیان در ادامه ازانشعابات غیر مجاز و حاشیه نشینی به عنوان یکی از مشکلات حوزه آب یاد کرد و افزود: مصرف در این موارد اغلب بسیار بالاتر از سایر مشترکین است و ما امیدواریم برای حل این مشکل از سوی دستگاه های مربوطه به صورت جدی چاره اندیشی شود.
مدیرعامل شرکت آبفا استان کرمان در خصوص اجرای شبکه فاضلاب در شهر کرمان گفت: طرح فاضلاب در شهر کرمان پیشرفت های خوبی داشته و اجرای این طرح مواهب بسیاری خواهد داشت . از شهروندان تقاضا داریم در اجرای این طرح با ما همراهی و صبوری کنند تا شهر کرمان هم از مزایا و مواهب اجرای این طرح برخوردار شود.
عبدیان در پایان سخنان خود به مسئله خشکسالی و کاهش بارندگی اشاره کرد و افزود: این عوامل در بخش های تولید و مصرف آب اثر مستقیم داشته و توصیه مدیریت مصرف آب را از تریبون نمازجمعه خواستار شد.

image_pdf
نسخه چاپی

این مطلب را به اشتراک بگذارید ...

https://abfakerman.ir/?p=3864

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید‌ترین اخبار

جدید‌ترین اخبار