جهش تولید با مشارکت مردم

شهر کرمان 1300 لیتر آب کمبود دارد/ اجرای طرح های رفع تنش آبی در استان کرمان

علیرضا عبدیان در جلسه تنش اضطراری که به صورت ویدئوکنفرانسی با مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور برگزار شد اظهار داشت: در شهر کرمان 1300 لیتر بر ثانیه کمبود آب وجود دارد و در اوج مصرف نیاز آبی 3 هزار و 353 لیتر بر ثانیه است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمان، عبدیان خاطر نشان کرد: 5 شهر کرمان، رفسنجان، سیرجان ، زرند و بم دارای تنش آبی هستند که طرح های اضطراری برای رفع مشکل آنها در حال انجام است و در صورت تامین اعتبار به اتمام می رسند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان ادامه داد: برای رفع تنش آبی در شهر کرمان حفر و تجهیز 8 حلقه چاه برنامه ریزی شده و تا کنون 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و اجرای کامل آن نیازمند تامین اعتبار است.

وی افزود: در شهر رفسنجان 2 حلقه چاه حفر و تجهیزشده و تا 10 روز آینده وارد مدار بهره برداری می شود و با مدیریت توزیع و فشار آب مشکل کم آبی در تابستان رفع می شود اما مخازن این شهرنیازمند تامین اعتبار هستند.

عبدیان تصریح کرد : طرح های اضطراری در زرند به خوبی اجرا شده و 3 حلقه چاه حفر و تجهیز شده و ایستگاه پمپاژو مخزن 1000 تکمیل شده است و در شهر سیرجان به دلیل کاهش بارندگی سطح آب در سد تنگوئیه افت داشته و برای مشکلاتی را به وجود آورده که برای رفع آن  حفر و تجهیز 5 حلقه چاه آغاز شده و ایستگاه پمپاژ 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امیدواریم تا پایان خرداد ماه به اتمام برسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان بر تامین اعتبار برای اجرای کامل طرح های آبرسانی اضطراری در استان تاکید کرد و افزود: برای رفع تنش آبی در شهر بم نیز1 کیلومتر خط انتقال انجام شده و تا پایان خرداد ماه 1 حلقه چاه حفر و تجهیز و وارد مدار می شود.

image_pdf
نسخه چاپی

این مطلب را به اشتراک بگذارید ...

https://abfakerman.ir/?p=6085

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید‌ترین اخبار

جدید‌ترین اخبار