جهش تولید با مشارکت مردم

لزوم همیاری مردم برای گذر از شرایط کم آبی در تابستان

مدیرعامل شرکت آبفا رفسنجان در بازدید فرماندار از مخازن آب شرب این شهر بیان کرد: به همیاری همه شهروندان برای گذر از تابستان نیاز داریم.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفا کرمان، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان رفسنجان گفت:با توجه به خشکسالیهای پی در پی ،کاهش میزان بارندگی و کاهش دبی چاها بالا رفتن دمای هوا مصرف آب را بیش از اندازه نموده است .

وی با بیان اينکه گرمای هوا باعث استفاده بیش از حد مردم از کولرهای آبی شده است ، افزود: هر کولر آبی به‌طور متوسط ۴۰۰تا ۶۰۰ لیتر آب در شبانه‌روز مصرف دارد چنانچه ۲۰ درصد مصرف را کاهش دهیم می توانیم با همیاری یکدیگر مشکلات کم آبی و قطعی آب را با چالش کمتری پشت سر بگذاریم.

چرخ انداز افزود: متاسفانه در مناطق روستایی از جمله حومه غربی و شرقی نیز دچار کمبود شدید آب هستیم به گونه ای که در حومه غربی یک حلقه چاه به علت کاهش دبی از مدار خارج شده است.

مدیرعامل آبفا رفسنجان ادامه داد: از مردم خواهشمندیم دور کولر آبی را در حالت کند قرار داده و اگر کولرها در معرض نور آفتاب قرار دارند ، آب داخل آن‌ها با سرعت زیادی تبخیر می‌شود و در نتیجه مصرف آب‌شان افزایش می‌یابد. این در حالی است که قرار گرفتن کولرها در سایه یا نصب سایه‌بان روی آن‌ها، ضمن افزایش کارایی کولر و کاهش مصرف انرژی، از هدررفت آب ناشی از تبخیر نیز جلوگیری می‌کند.

وی به نصب مستقیم پمپ به کنتور، بدون استفاده از مخزن ذخیره آب توسط برخی از شهروندان اشاره کرد و افزود: این کار علاوه بر اینکه یک کار غیر قانونی و نادرست است ، در صورت مشاهده جمع آوری و جریمه به همراه خواهد داشت. مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان رفسنجان در بخش دیگری از صحبت هایش به وضعیت آب شهرستان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در زمان پیک مصرف ، بیش از ۲۷۰ لیتر در ثانیه کمبود آب داریم ، لذا از مردم خواهشمندیم در مصرف آب صرفه جویی نمایند.

وی در پایان از شهروندان محترم درخواست کرد: از نصب انشعاب غیر مجاز جدا خودداری کرده و در صورت مشاهده مراتب را به اداره آب و فاضلاب رفسنجان گزارش دهند.

image_pdf
نسخه چاپی

این مطلب را به اشتراک بگذارید ...

https://abfakerman.ir/?p=6577

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید‌ترین اخبار

جدید‌ترین اخبار