جهش تولید با مشارکت مردم

مشکلات جیره بندی آب در زرند رفع شد

فرماندار زرند گفت: با تجهیز و پمپاژ ۳ حلقه چاه عمیق جدید در زرند، مشکل قطعی آب مرتفع شد و از این پس، مشترکین آب شهری از جیره بندی خارج شدند.

سید رضا حسینی نژاد در آیین بهره برداری از ۳ حلقه چاه آب در زرند گفت: آب شرب زرند با استفاده از ۱۳ حلقه چاه تامین می‌شده است که ۵ حلقه چاه به علت کاهش آب‌های زیرزمینی از سرویس خارج شده اند که این موضوع، موجب بروز مشکل کمبود آب در زرند شده بود و در نتیجه طرح جیره بندی در دستور کار قرار گرفت و شهروندان را با مشکل جدی مواجه کرد.

♦️وی با بیان اینکه عملیات حفر چاه‌های جدید برای تامین دائمی آب شرب شهر زرند از ۲ ماه قبل با همت ویژه اداره امور آبفای شهرستان آغاز و این طرح در قالب اجرای ۱۸ کیلومتر خط انتقال و احداث مخزن هزار متر مکعبی جمعا با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال اجرا شده است اظهار داشت برای امسال نیز قریب به 400 میلیارد ریال به طرح های آبرسانی در شهرستان اختصاص یافته است.

♦️نماینده عالی دولت با بیان اینکه میزان تولید آب در این شهر، ۱۶۵ لیتر بر ثانیه از ۸ حلقه چاه عمیق بود که با تجهیز و پمپاژ ۳ حلقه چاه عمیق جدید، میزان تولید آب به ۲۶۵ لیتر در ثانیه افزایش یافته است افزود: این اقدام موجب تامین آب شهر زرند شده و خوشبختانه نیاز شهر تامین شده است و از این پس مشکل قطعی آب مرتفع می‌شود.

♦️فرماندار زرند در ادامه با اشاره به نیاز آبی شهرستان برای طرح های بلند مدت از پیگیری های نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیریت ارشد اجرایی شهرستان برای جذب اعتبارات ملی در خصوص انتقال آب از خلیج فارس خبر داد.

♦️وی ضمن تقدیر از تلاش های شرکت آب و فاضلاب استان کرمان و امور آبفای شهرستان از مردم خواست تا با مصرف بهینه آب نهایت صرفه جویی را داشته باشند.

image_pdf
نسخه چاپی

این مطلب را به اشتراک بگذارید ...

https://abfakerman.ir/?p=3991

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید‌ترین اخبار

جدید‌ترین اخبار