جهش تولید با مشارکت مردم

پایان تنش آبی 85 روستا در رفسنجان

طرح تامین آب اضطراری سه شهر رفسنجان صفائیه، جوادیه فلاح و رفع تنش آبی ۸۵ روستا امروز با حضور معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و مدیر کل دفتر نظارت بر طرح های آب و فاضلاب ، مدیر عامل شرکت آبفا کرمان و جمعی از مسئولان رفسنجان به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفا استان کرمان، مجید آقازاده معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در آیین بهره برداری از این طرح گفت: بسیار مسروریم که امروز شاهد افتتاح این پروژه عظیم هستیم و با افتتاح این طرح تنش آبی ۸۵ روستا در رفسنجان رفع می شود و مشکل آب سه شهر رفع می شود.

وی اظهار داشت: با اجرای طرح جهاد آبرسانی با مشارکت قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در فاز اول ۱۰ هزار روستا با جمعیت ۴ میلیون و ۶۲۰ نفر از نعمت آب شرب برخوردار می‌شوند.

آقازاده خاطر نشان کرد: این طرح باید ظرف ۳۶ ماه عملیاتی و به تعداد ۲۲ هزار روستا تا پایان این پروژه آبرسانی شود و انشاالله تا پایان برنامه هفتم روستای بالای ۲۰ خانوار فاقد آب نخواهیم داشت.

وی با تاکید بر کارهای بزرگ و ارزشمند در کشور اضافه کرد: کارهای خوبی در کشور انجام شده و در تامین آب شرب شهری و روستایی رتبه اول را داریم و این نشان دهنده کارهای بزرگ نظام اسلامی است . در کرمان هم در حوزه آب و فاضلاب کارهای خوبی انجام شده و امیدوارم با همین روحیه جهادی کارها تداوم یابد.

علیرضا عبدیان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان در ادامه این آیین با اشاره به همکاری و مشارکت قرارگاه امام حسن مجتبی (ع ) در آبرسانی به روستاهای فاقد آب بالای ۲۰ خانوار گفت، در طرح تامین آب اضطراری رفسنجان 14 حلقه چاه حفر و تجهیز و 94 کیلومتر توسعه شبکه توزیع و 134 کیلومتر بازسازی انجام شد.
وی افزود: برای آبرسانی به این روستا ها خرید و اجرای خطوط انتقال آب به طول 19 کیلومتر و خطوط انتقال برق به طول 11 کیلومتر اجرا شد.
وی اعتبار هزینه شده در این طرح را 18 هزار و 40 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود:با بهره برداری از این طرح ۵۴ هزار نفر از جمعیت روستایی و ۱۸۰ هزار نفر در بخش شهری از نعمت آب شرب سالم و پایدار بهره مند شدند.

image_pdf
نسخه چاپی

این مطلب را به اشتراک بگذارید ...

https://abfakerman.ir/?p=7747

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید‌ترین اخبار

جدید‌ترین اخبار