جهش تولید با مشارکت مردم

پایش مستمر کیفیت آب در کرمان

ارتقا کنترل کیفی و بهداشت آب شرب شهروندان با اجرای آزمایشات مختلف در 16 آزمایشگاه به صورت روزانه و مستمر در شرکت آب و فاضلاب استان کرمان انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفا استان کرمان علیرضا عبدیان مدیرعامل شرکت آبفا در این رابطه گفت: پایش،کنترل کیفیت و بهداشت آب شرب مشترکین از اهداف اصلی واحد کنترل کیفی است و در این راستا اقدامات مختلفی شامل اجرای طرح ملی برنامه ایمنی آب، شستشوی مخازن و شبکه، گندزدایی و نصب سیستم های پایش لحظه ای آنلاین از طریق تجهیزات پیشرفته، نمونه برداری از مخازن،خطوط انتقال،منابع تامین و شبکه توزیع و در نهایت انجام آزمایشات شیمی فیزیک ، میکروبیولوژی ، بیولوژی ، فلزات سنگین و …. بصورت روزانه و مستمر انجام می شود.

عبدیان تصریح کرد: ۱۶ آزمایشگاه در استان کیفیت آب آشامیدنی این استان را به طور مداوم رصد می کنند، ضمن آنکه مخازن آب نیز سالانه شست و شو می شوند.وی با اشاره به گسترده بودن مناطق تحت پوشش آب و فاضلاب استان کرمان ،تصریح کرد: علاوه بر فعالیت های روزانه دفتر کنترل کیفیت و بهداشت آب ، در کلیه امورات و شهر های تحت پوشش کارشناسان و رابطین بهداشت که وظیفه انجام اندازه گیری کلر باقیمانده، تعمیر نگهداری سیستم های گندزدایی را دارند، مستقر می باشند.

مدیرعامل شرکت آبفا استان با بیان این مطلب که سلامت و کیفیت بهداشت آب شرب مهم است و از هیچ فعالیتی در این زمینه دریغ نمی شود ،خاطرنشان کرد: در آزمایشگاه مرکزی شرکت با بکارگیری تجهیزات پیشرفته و کارشناسان متخصص آزمایشگاهی بیش از 1976 مورد آزمایش شیمی و 1836 مورد آزمایش فلزات از منابع ،مخازن و شبکه شهر و روستا در سال گذشته انجام شد .

عبدیان در ادامه بیان داشت : همچنین طی سال گذشته بیش از 1 میلیون و 570 مورد آزمایش کلرسنجی و بیش از 1 میلیون و 290 هزار مورد آزمایش کدورت سنجی از مخازن و شبکه مناطق شهری و روستایی استان کرمان انجام شد.

image_pdf
نسخه چاپی

این مطلب را به اشتراک بگذارید ...

https://abfakerman.ir/?p=7031

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید‌ترین اخبار

جدید‌ترین اخبار