جهش تولید با مشارکت مردم

کارتابل پلیس_آب در سامانه ۱۲۲ راه‌اندازی شد 

جهت گزارش انشعابات و مصارف غیرمجاز، هدررفت آب ، پمپ‌های غیرمجاز و مصرف بی‌رویه آب کارتابل ویژه پلیس آب در سامانه ارتباط با مردم (122) شرکت آب و فاضلاب استان کرمان راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفای کرمان، علیرضا عبدیان مدیرعامل شرکت آبفا استان کرمان با اعلام این خبر اظهار داشت: شهروندان درسراسر استان می توانند با تماس با شماره 122 انشعابات و مصارف غیرمجاز، هدررفت آب و مصرف بی‌رویه و همچنین پمپ‌های غیرمجاز را گزارش  و نتیجه را پیگیری کنند.

 وی با اشاره به اینکه تمام عملیات و اقدامات پلیس آب قابل رصد و ارزیابی است خاطر نشان کرد: با فرآیند سیستمی ایجادشده، گزارشات مربوط به تخلفات مصرف آب شرب، به طور مستقیم در کارتابل مسئول پلیس آب قرار می گیرد و با توجه به محل و مکان گزارش شده به اکیپ‌های پلیس آب ارجاع می شود و کل این فرایند قابل رصد و ارزیابی است.

عبدیان ادامه داد:  در سه هفته گذشته از میان گزارشات واصله به طور متوسط روزانه ۱۵ بازدید میدانی توسط هر اکیپ انجام شد و برای ۱۶۳ پمپ غیرمجاز اخطار قطع صادر و یا پمپ جمع‌آوری و تعداد  ۱۳۴ اخطار برای  پرمصرفان صادر و ۱۶ کنتور صوری و ۹۸ انشعاب غیرمجاز جمع‌آوری شد.

وی  افزود: با برنامه‌ریزی های انجام‌شده حداقل ۲۰ درصد از بازدیدها  به بازدیدهای مجدد اختصاص می‌یابد تا اثربخشی کار تکمیل شود. همچنین با توجه به اینکه واحد جریمه، پیگیری و حقوقی مستقل برای پلیس آب تشکیل شده ، فرآیند برخورد و صدور جریمه  سازمان‌یافته‌تر انجام  می شود و در همین راستا برای بیش از ۵۰ درصد از موارد بازدید شده، جریمه‌ اعمال شده است.

مدیرعامل شرکت آبفا کرمان از راه‌اندازی اکیپ‌های تخصصی در امورات و ارجاع کارتابل شهرستانی پلیس آب و ایجاد کارتابل حراست در سامانه ۱۲۲  در آینده نزدیک خبر داد  و افزود:  با راه‌اندازی موارد مذکور، ضریب تأثیرگذاری و کارکرد سامانه ۱۲۲ افزایش می یابد و این سامانه بیش از پیش، به عنوان پل ارتباطی اصلی با شهروندان عمل خواهد کرد.

وی تصریح کرد: کلیه شهروندان  علاوه بر سامانه ۱۲۲ برای ثبت موارد تخلفات آب، در صورت لزوم می‌توانند گزارشات تصویری خود را به شماره 09353203559 در پیام‌رسان‌های داخلی ارسال کنند.

image_pdf
نسخه چاپی

این مطلب را به اشتراک بگذارید ...

https://abfakerman.ir/?p=7067

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید‌ترین اخبار

جدید‌ترین اخبار