جهش تولید با مشارکت مردم

در جلسه شورای اداری استان کرمان ارائه شد؛

گزارش وضعیت پروژه های شرکت آب و فاضلاب استان توسط مدیرعامل شرکت آبفا به وزیر کشور


علیرضا عبدیان مدیرعامل شرکت آبفا استان کرمان در جلسه شورای اداری استان که با حضور وحیدی وزیر کشور برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به وضعیت آب شرب استان گفت: ۱۹ شهر استان دارای تنش آبی هستند.

وی افزود: در حال حاضر در ۸۴ شهر استان ۱۷۵۰ لیتر بر ثانیه کسری آب داریم که از این میزان ۹۸۰ لیتر بر ثانیه مربوط به شهر کرمان می باشد که امیدواریم با اجرای خط انتقال اب تا پایان سال، مشکل تامین آب شهر کرمان رفع شود‌.
عبدیان در ادامه با اشاره به عدم استاندارد بودن شبکه توزیع آب در مناطق اطراف شهر کرمان گفت: شبکه توزیع در اطراف شهر استاندارد نیست و با توجه به ساخت و سازهایی که در اراضی ملی به صورت غیر مجاز صورت گرفته، به ما اجازه داده نمی شود که شبکه های آبرسانی این مناطق را استاندارد کنیم.

مدیرعامل شرکت آبفا استان کرمان در ادامه در خصوص وضعیت آبرسانی به مناطق شهری و روستایی گفت: به منظور آبرسانی به شهر رمشک و ۳۵ روستا و همچنین آبرسانی به شهرهای منوجان و نودژ از رودخانه کندر در جنوب که از پروژه های بزرگ آبرسانی هستند،نیاز به تامین اعتبار داریم.

عبدیان در ادامه بیان داشت: ۷۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار فاقد آب داریم ،در ۶۶۹ روستای استان که دارای تنش آبی بودند طی قراردادی که با قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) منعقد نمودیم، عملیات آبرسانی با پیشرفت ۴۰ درصدی در حال انجام است و به زودی قرارداد دوم آبرسانی به ۱۴۹۰ روستا با این قرارگاه منعقد خواهد شد.

وی در این زمینه اظهار امیدواری کرد: با تدبیر دولت انقلابی و مردمی ایت الله رئیسی و مقام عالی وزارت، با راه اندازی جهاد آبرسانی مشکل آبرسانی به روستاها را برای همیشه حل خواهیم کرد.عبدیان در پایان با اشاره به سهم اندک استان کرمان در اجرای شبکه فاضلاب در مقایسه با میانگین کشوری، گفت: میانگین کشوری اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب ۵۲ درصد است، این در حالیست که این عدد در کرمان ۱۴ درصد است. خوشبختانه با مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرهای کرمان،زرند و سیرجان اجرای شبکه فاضلاب در حال انجام است و انتظار داریم سرمایه گذاران صنعتی و معدنی در شهرهای رفسنجان، شهربابک و بردسیر حضور یافته و انشالله بتوانیم شبکه فاضلاب این شهرها را نیز اجرا کنیم.

image_pdf
نسخه چاپی

این مطلب را به اشتراک بگذارید ...

https://abfakerman.ir/?p=6880

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید‌ترین اخبار

جدید‌ترین اخبار