جهش تولید با مشارکت مردم

1800 فقره انشعاب آب غیر مجاز در استان کرمان به مجاز تبدیل شد

از ابتدای سال تا کنون 1800 فقره انشعاب غیر مجاز در سطح استان شناسایی و تبدیل به مجاز شده است.

 . به گزارش روابط عمومی شرکت آبفا استان کرمان ،مهدی پاکدل مقدم معاون مشترکین و درآمد این شرکت گفت: با توجه به شروع فصل تابستان و مصرف بالای آب توسط شهروندان لازم است که همه مشترکین شهر و روستا مدیریت مصرف بهینه را در برنامه زندگی خود داشته باشند.

وی اظهار داشت: همزمان با فعالیت در زمینه تولید آب، نسبت به جمع آوری انشعابات غیر مجاز نیز فعالیت گسترده ای داریم به طوریکه از ابتدای سال تا کنون 1800 فقره انشعاب غیر مجاز در سطح استان شناسایی و تبدیل به مجاز شده است .  

پاکدل مقدم بیان داشت:همچنین سعی داریم مصارف غیر مجاز را شناسایی کنیم که در مدت زمان مذکور نزدیک به 3000 مصرف غیر مجاز (مصارف پشت کنتوری،آب دادن به ملک مجاور،ساخت و سازهای غیر مجاز ، مشترکین پر مصرف و…) شناسایی و با آنها برخورد شده است.

پاکدل مقدم به مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان کرمان توصیه کرد که میزان مصرف خود را مدیریت کنند و به هدر رفت آب کولرهای آبی، تعمیرات نشت آب تاسیسات و لوله های آب داخل ساختمان و املاک برای حفظ منابع آب و برخورداری شهروندان از آب سالم و بهداشتی اهمیت ویژه داشته باشند.

وی یادآور شد: شهروندان می توانند با کنترل شیرآلات منزل خود،تنظیم شناور و شیرآب کولرهای آبی،استفاده از سایبان بر روی سیستم های خنک کننده، کوتاه کردن زمان استحمام، روش نظافت حیاط و… نقش بسزایی در کاهش مصرف آب داشته باشد.

 معاون مشترکین و درآمد شرکت آبفا استان کرمان در پایان سخنان خود ضمن تاکید مجدد بر مدیریت مصرف آب توسط مشترکین گفت: توصیه می کنم شهروندان مصرف خود را مدیریت کنند واحدهایی که از منبع ذخیره آب استفاده می کنند ارتفاع آب منبع ذخیره ملک خود را کنترل کنند و قبل از تخلیه کامل مخزن (با توجه به بالا بودن مصرف ،پر کردن مخزن به سختی امکان پذیر است ) با مصرف بهینه آب جهت پر کردن آن اقدام کنند.

image_pdf
نسخه چاپی

این مطلب را به اشتراک بگذارید ...

https://abfakerman.ir/?p=6545

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید‌ترین اخبار

جدید‌ترین اخبار