جهش تولید با مشارکت مردم

با دستور افتتاح وزیر نیرو: شبکه آبرسانی به 24 روستای استان کرمان به بهره برداری رسید

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمان،
محمد طاهری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان در آیین افتتاح آبرسانی به 24 روستای استان کرمان که به طور همزمان و ویدئو کنفرانسی با حضور وزیر نیرو، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، استاندار کرمان، و جمعی از مدیران برگزار شد گفت: با بهره برداری از این پروژه ها 4 هزار و946 نفر در شهرستان‌های سیرجان، بردسیر، رودبار جنوب، ریگان و کوهبنان به آب آشامیدنی سالم و پایدار دسترسی خواهند داشت.
وی اظهارداشت: برای اجرای این پروژه ها 96 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان با بیان اینکه برای تأمین آب این روستاها 70 کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع اجرا شده است افزود:200 متر مکعب مخزن ذخیره از نوع بتنی آماده و همچنین 2 حلقه چاه حفر، تجهیز و راه اندازی شده و آماده بهره برداری است .
وی اضافه کرد: علاوه بر مشکلات کمی آب بحث کیفیت هم یکی از چالش های اصلی استان کرمان است که در همین روستاها 2 دستگاه آب شیرین کن برای رفاه روستانشینان با ظرفیت هر دستگاه آب شیرین کن 10 متر مکعب در شبانه روز نصب شده وامروز به صورت رسمی افتتاح شد.
طاهری افزود: از این دو حلقه چاه 40 لیتر بر ثانیه آب استحصال می شود که بخشی از آن دچار کیفیت نامطلوب است که به وسیله آب شیرین کن ها تصفیه خواهد شد.
وی یادآور شد: پروژه های مذکور در 5 شهرستان سیرجان، بردسیر، رودبار، ریگان و کوهبنان اجرا شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان هزینه تمام شده این پروژه را 96 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت:در استان کرمان امسال باید 750 روستا با تانکر آبرسانی شود و در استان شهرستانی داریم که از شهرستان دیگر باید برای شهرها و روستاهایش آب تامین کنیم.
وی خاطر نشان کرد: سال بسیار سختی در پیش داریم اما با حمایت های همه جانبه وزارت نیرو ، شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و استاندار امیدواریم بتوانیم به صورت ویژه بحث آب را پیگیری کنیم و بتوانیم با کمترین مشکل و حاشیه از مسائل عبور کنیم.
image_pdf
نسخه چاپی

این مطلب را به اشتراک بگذارید ...

https://abfakerman.ir/?p=1403

پربازدید‌ترین اخبار

جدید‌ترین اخبار

جستجو سایت