جهش تولید با مشارکت مردم

جلسه پایش تنش آبی تابستان 1400 استان کرمان برگزار شد

به گزار ش روابط عمومی شرکت آبفا استان کرمان، محمد طاهری گفت: استان کرمان969 حلقه چاه دارد که 61 حلقه چاه در طی 10 سال اخیر خشک شده است که این رقم متاسفانه به غیر از چاه های کم عمق است و 15 حلقه چاه نیز از نظر کیفی دچار مشکل شده اند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان افزود: 63 درصد شهرهای استان کرمان که عمدتا شهرهای پرجمعیت هستند در وضعیت قرمز بحران آب قرار دارند و آب مورد نیاز درزمان اوج مصرف در استان 10 هزار و 89 لیتر در ثانیه است که به میزان یک هزار و 757 لیتر در حوزه شهری کمبود وجود دارد.
طاهری خاطرنشان کرد: در حوزه روستائی تعداد 2 هزار و 650 روستا تحت پوشش شرکت آبفا قرار دارد که متوسط تولید آب در این روستاها 2هزار 681 لیتر است و عمدتا از منابع زیر زمینی است چرا که متاسفانه در روستاها منابع سطحی به طورکامل خشک شده است و در حال حاضرما باید هم آب شرب را تامین کنیم هم دام و مصارف دیگر و مشکلات عدیده ای در این زمینه وجود دارد.
وی حداکثر ظرفیت تامین آب در حوزه روستائی را 2 هزار و 941 لیتر عنوان کرد و گفت: حداکثر آب مورد نیاز  در زمان اوج مصرف در روستاها 3 هزار و 639 لیتر در ثانیه است که میزان 698 لیترکمبود وجود دارد.
مدیر عامل شرکت آبفا استان کرمان  با بیان اینکه 13 شهر استان در معرض تنش آبی قرار دارند اضافه کرد: 12 شهر استان در وضعیت بحران قرار دارند و می توان گفت 61 درصد از جمعیت در شهرهایی زندگی می کنند که دارای تنش آبی هستند و تنها 26 درصد جمعیت استان وضعیت نسبتا مطلوبی در حوزه آب دارد.
طاهری وضعیت شهر کرمان را بحرانی خواند و تصریح کرد: با توجه به گرمای هوا و روشن بودن مداوم کولرها مشکلات بسیاری در هفته گذشته داشتیم که با کمک نیروهای امنیتی و دستگاه های اجرائی توانستیم با آبرسانی سیار و با تانکر به مجتمع های مسکونی و حاشیه شهر آبرسانی کنیم و امیدواریم با به بهره برداری رسیدن 7 حلقه چاه مشکلاتمان در تامین آب کمتر شود.
image_pdf
نسخه چاپی

این مطلب را به اشتراک بگذارید ...

https://abfakerman.ir/?p=1427

پربازدید‌ترین اخبار

جدید‌ترین اخبار

جستجو سایت